Zwiedzanie w Argentynie – Co warto zobaczyć?

with Brak komentarzy

Zwiedzanie w Argentynie - Dzielnica La Boca

Zwiedzanie w Argentynie – Czyli post o tym co warto zobaczyć podczas wyjazdu na szczyt Aconcagua? Zarówno w Argentynie jak i Chile.

Z jednej strony podczas tak krótkiego pobytu w Argentynie i Chile nie sposób jest zobaczyć wszystkiego.

Z drugiej strony będąc w tych dwóch metropoliach Ameryki Południowej, szkoda jest nie zobaczyć choć części z tych miast.

Zarówno Buenos Aires, jak i Santiago de Chile mają do zaoferowania wiele turystycznych atrakcji.

Poniżej przedstawiam kilka moich propozycji punktów turystycznych wartych zobaczenia zarówno w miastach argentyńskich Buenos Aires i Mendozie, jak również w Santiago de Chile.

Wszystkie informacje zawarte w niniejszym poście pochodzą z e-booka Informator praktyczny –  Aconcagua mojego autorstwa, który w całości możecie pobrać tutaj.

Miłego czytania.

Zwiedzanie w Argentynie – Buenos Aires

W Buenos Aires warto odwiedzić Microcentro, biznesowe centrum miasta, gdzie w dziewiętnastowiecznych kolonialnych budynkach mieszczą się banki i biurowce.

W centralnym punkcie placu Plaza de Mayo położony jest obelisk, Piramide de Mayo, upamiętniający pierwszą rocznicę niepodległości miasta.

Przy placu znajduje się także pałac prezydenta, Casa Rosada, o charakterystycznej różowej fasadzie oraz neoklasycystyczna katedra, kryjąca wewnątrz neorenesansowe i neobarokowe wnętrza.

Poza tym w Buenos Aires warto zobaczyć: Puerto Madero najmłodsza dzielnicą miasta z nowoczesnym portem z dokami, ruchomymi mostami i profesjonalną przystanią. To świetne miejsce na przyjemne spacery nad wodą pod malowniczymi, kwitnącymi na niebiesko drzewami.

San Telmo to najstarsza dzielnica miasta, gdzie w niedziele odbywa się wielki targ staroci. Natomiast w dni powszednie miejsce to tętni życiem od rana do nocy. Można tutaj napić się chłodnego piwa, zakupić rękodzieło od lokalnych artystów lub obejrzeć pokaz tanga.

Warto zobaczyć kolorową dzielnicę La Boca, gdzie urodził się Diego Maradona. Niegdyś typowa dzielnica robotnicza, dzisiaj stolica piłki nożnej. To właśnie tutaj znajduje się słynna Bombonera, żółto-niebieski stadion Boca Juniors.

Dzielnica ta usiana jest kolorowymi niskimi domkami z blachy z licznymi ozdobami w postaci zabawnych rzeźb na balkonach i dachach, odwzorowujących dawnych mieszkańców dzielnicy.

Palermo spokojną dzielnicę z zielonymi parkami, ogrodem botanicznym i miejskim zoo.

Cmentarz Recoleta zabytkowy cmentarz z licznymi ogromnymi grobowcami, miejsce spoczynku elity argentyńskiej, w tym także Evity Peron.

Zwiedzanie w Argentynie park miejski Mendoza

Zwiedzanie w Argentynie – Mendoza i Andy

W samej Mendozie niewiele jest turystycznych atrakcji.

Jedynym ciekawym miejscem jest park miejski San Martin z pomnikiem Armii Andów, położonym na szczycie Cerro de La Gloria.

Warto też wybrać się do pobliskich winnic, aby skosztować argentyńskiego wina.

Nawet jeśli nie zamierzamy wspinać się na szczyt Aconcagua, to nie sposób będąc w Mendozie pojechać na krótki trekking w Andy.

Dość popularnym rozwiązaniem wśród turystów jest podejście do bazy Plaza Francia od południowej strony szczytu Aconcagua.

Na szczycie Aconcagua zostało wytyczonych 33 dróg wejścia. Jedną z nich jest droga na południowej ścianie, na której wspinała się m.in. Wanda Rutkiewicz.

Obecnie droga jest mało uczęszczana, a większość osób wybiera podejście do obozowiska Plaza Francia, jako podejście aklimatyzacyjne.

Droga pod ścianę południową prowadzi oznakowana ścieżką zaraz po opuszczeniu obozowiska Confluencia na drodze normalnej (Plaza de Mulas).

Często odwiedzanym miejscem przez turystów jest także Punta de Inca „Most Inków”.

Jest to naturalna forma skalna na rzece Vacas, w dopływie rzeki Mendoza. Znajdują się tutaj ciepłe źródła termalne zwane także Punta de Inka oraz liczne stragany z suwenirami.

Ciekawym rozwiązaniem jest także wejście na szczyt Cerro Bonete.

Szczyt ma wysokość powyżej 5000 m n.p.m. Pokryty jest piargami i położony jest w niedalekiej odległości od bazy Plaza de Mulas.

Szczyt stanowi popularny punkt aklimatyzacyjny przed rozpoczęciem akcji górskiej na szczycie Aconcagua.

Zwiedzanie w Chile – Santiago de Chile

W Santiago de Chile warto odwiedzić m.in.

Wzgórze Santa Lucia o wysokości 629 m n.p.m. z piękną panoramą na całe miasto. Ponoć to właśnie na tym wzgórzu zostało założone i nazwane miasto Santiago.

Dzisiaj usytuowany jest tutaj park miejski z licznymi wąskimi chodnikami oraz zamek Castillo Hidalgo.

Plaza de Armas, historyczne centrum miasta. Znajduje się tutaj najważniejsza w kraju katedra Catedral de Santiago oraz Muzeum Historyczne, Museo Histórico Nacional.

Zaułek dwóch ulic Paris-Londres, skrywający piękne kamienice z lat dwudziestych. Dzisiaj znajdują się w nich liczne hotele i restauracje.

Dzielnicę Lastaria, kolejne miejsce w Santiago o artystycznym klimacie z licznymi kamienicami, kawiarniami i restauracjami, gdzie znajduje się także centrum kultury GAM (Centro Cultural de Gabriela Mistral).

Dzielnica Bella Vista, w dzień miejsce pełne restauracji i sklepów z produktami na każdą kieszeń, w nocy zamienia się rozrywkowe miejsce pełne barów i dyskotek.

Parque Forestal długi park w samym centrum Santiago de Chile z licznymi fontannami i ławkami, doskonałe miejsce do odpoczynku podczas zwiedzania.

 

Więcej informacji na temat organizacji wyjazdu na szczyt Aconcagua znajdziesz tutaj.

 

Tradycyjnie w kwestiach różnych pytań zapraszam do kontaktu poprzez formularz kontaktowy lub maila kontak@magdalenaboczek.com.

Zapraszam także do obserwacji mojego konta na Instagramie i Twitter, gdzie na bieżącą pokazuje wam co u mnie się dzieje oraz polubienia strony na Facebook’u, gdzie pojawia się więcej górskich wpisów.

 

Z górskimi pozdrowieniami

.

podpis

.

Opis fotografii:

Zdjęcie 1 – Kolorowa kamienica w dzielnicy La Boca w Buenos Aires.

Zdjęcie 2 – Fontanna w parku miejskim San Martin w mieście Mendoza.


Szczyt Aconcagua informacje

Zaobserwuj Magdalena Boczek:

Mam na imię Magda. Swoją przygodę z górami rozpoczęłam ponad 10 lat temu. Od tego czasu brałam udział w kilkudziesięciu wyjazdach i wyprawach górskich w różne zakątki świata. Jeśli lubisz jeździć w góry tak jak ja i chcesz zorganizować swój własny wyjazd w góry wysokie? To jesteś we właściwym miejscu. Pomogę ci zorganizować każdą wyprawę górską!

Latest posts from