Przewodnik o Alpach, moje propozycje

with Brak komentarzy

Przewodnik o Alpach - Trasy trekkingowe

Przewodnik o Alpach, to kolejne moje propozycje górskich książek, które ułatwią organizację górskich wyjazdów. Tym razem w Alpy.

Co prawda na ranku znajdziemy sporo przewodników po Alpach, to jednak przedstawione poniżej moje propozycje mają tylko typowo górski charakter.

Chciałam, żeby właśnie były tylko o górach. Co z pewnością pozwoli wam jeszcze lepiej zorganizować górski wyjazd lub zainspirować się i może wybrać inny kierunek górski.

Wszystkie przewodniki są wydawnictwa Sklep podróżnika.

Moim zdaniem sklep ten robi na prawdę świetną robotę wydając swoje książki. Jak na razie dla mnie nie mają sobie równych w tej kategorii.

Na stronie sklepu znajdziecie ogromny wybór przewodników, książek i map, które są typowo górskie, bez zbędnych turystyczno-przyrodniczych informacji i kolorowych albumowych zdjęć.

Na koniec nadmieniam, iż powyższy post nie jest sponsorowany. A mój zachwyt nad przedstawionymi poniżej przewodnikami o Alpach jest moją indywidualną oceną.

Przewodnik o Alpach dla fanów trekkingów

Na początek coś dla fanów górskich wycieczek, czyli przewodnik o Alpach pt. Trekking  w Alpach – 20 klasycznych tras, wydany pod redakcją Keva Reynoldsa. Ja posiadam egzemplarz z 2015 roku.

W przewodniku tym znajdziemy 20 gotowych tras trekkingowych po Alpach na terenie Francji, Włoch, Szwajcarii, Austrii oraz Słowenii.

Większość z tych tras to prawdziwe klasyki górskie w okolicy takich szczytów jak Matterhorn czy masywu Monte Rosa lub pasma Dolomitów.

Tak więc pozycja jest nie lada gratką dla fanatyków wędrowania po Alpach.

Książka zawiera szczegółowe opisy tras, profile przewyższeń, mapy i kolorowe zdjęcia górskie.

Dodatkowo w przewodniku zamieszczono krótki poradnik na temat zasadach obowiązujących w schroniskach, bezpieczeństwa w górach oraz inne cenne rady dla wędrowców.

Jedynym minusem tego przewodnika jest jego większy format, co może trochę utrudnić możliwość korzystania z niego podczas wędrówki.

W ramach mojego patentu polecam zrobić sobie kopię interesującej nas trasy i zabrać je ze sobą w terem.

Podsumowując moim zdaniem, to bardzo ciekawy i unikatowy przewodnik. Ja podobnego nie spotkałam w księgarniach.

Dwa przewodniki o Alpach

Kompendium wiedzy o Alpach

Czas na kolejny unikat, czyli przewodnik o Alpach, pt. Alpy – Wybór tras turystycznych i wspinaczkowych. Tym razem polskich autorów Jana Babicza i Dariusza Tkaczyka. Mój egzemplarz jest z 2009 roku.

Tym razem w przewodniku także znajdziemy bogaty przekrój górskich tras przez całe Alpy. Jednak z większym naciskiem na poszczególne szczyt. Stąd pozycję tą zdecydowanie polecam osobą, które zamierzają w Alpach trochę się powspinać.

W przewodniku znajdziemy szczegółowe opisy tras górskich i dróg wspinaczkowy, w tym czas ich przejścia, opis ich trudności, mijane po drodze schroniska, polecany sprzęt do zabrania  oraz wskazanie najlepszej pory roku do wspinaczki.

W książce znajduje się sporo rycin szczytów z oznaczonymi przykładowymi drogami wejścia wraz mapkami.

Przewodnik zawiera też mini poradnik, dotyczący bezpieczeństwa w górach oraz kilka porad standardowego sprzętu jaki warto ze sobą zabrać w Alpy. Popisuje także sposób poruszania się po lodowcach i zboczach śnieżnych. Znajdziemy w książce również cenne informacje, dotyczące górskich dróg ubezpieczonych.

Przewodnik ten zdecydowanie polecam osobą, które mają już doświadczenie w Alpach. A także tym osobą które szukają inspiracji na kolejne cele górskie lub chciałyby rozpocząć swoją przygodę ze szczytami wyższymi niż Tatry.

Przewodnik o Alpach dla kolekcjonerów czterotysięczników

Ostatnią moją propozycją z cyklu przewodnik o Alpach jest książka pt. Alpejskie czterotysięczniki autorstwa Richarda Goedeke.

Jak sam tytuł już wskazuje przewodnik ten obejmuje swoją tematyką klasyczne drogi na czterotysięczne szczyty Alp.

Myślę, że pozycja ta ucieszy osoby, które kolekcjonują szczyty czterotysięczne lub chciałyby spróbować swoich sił na najwyższych szczytach alpejskich.

W przewodniku znajdziemy szczegółowe opisy wejścia na poszczególne szczyty. Wycenę trudności drogi wejścia, opis niebezpieczeństw, na które należy uważać po drodze. Opis dojazdu czy mijane schroniska po drodze.

Książka opatrzona jest licznymi mapkami z oznaczoną drogą podejścia oraz kolorowymi zdjęciami szczytów.

Niewiele jednak w książce znajdziemy informacji czysto poradnikowych, a może to i lepiej. Dzięki temu książka jest małego formatu i zawiera niewielką liczbę stron, co pozwala zabrać ją ze sobą w góry.

.

Mam nadzieję, że przedstawiony przez mnie spis w kategorii przewodnik o Alpach wam się spodobał.

Jeżeli znacie inne ciekawe książki i przewodniki o Alpach i chcielibyście się nimi podzielić, to chętnie o nich przeczytam.

 

Jeżeli taka tematyka książkowa wam się podoba, to zapraszam tutaj, gdzie znajdziecie wszystkie posty z kategorii książkowo – poradnikowej.

 

Zapraszam także do obserwacji mojego konta na Instagramie, gdzie na bieżącą pokazuje wam co u mnie się dziej oraz polubienia strony na Facebook’u, gdzie pojawia się więcej górskich wpisów.

 

Z górskimi pozdrowieniami

.

podpis

.

Opis fotografii:

Zdjęcie 1 – Okładka przewodnika Trekking  w Alpach – 20 klasycznych tras

Zdjęcie 2 – Okładka dwóch przewodników Alpy – Wybór tras turystycznych i wspinaczkowych oraz Alpejskie czterotysięczniki


Promocja posty o ksiązkach

Zaobserwuj Magdalena Boczek:

Mam na imię Magda. Swoją przygodę z górami rozpoczęłam ponad 10 lat temu. Od tego czasu brałam udział w kilkudziesięciu wyjazdach i wyprawach górskich w różne zakątki świata. Jeśli lubisz jeździć w góry tak jak ja i chcesz zorganizować swój własny wyjazd w góry wysokie? To jesteś we właściwym miejscu. Pomogę ci zorganizować każdą wyprawę górską!