Piotr Morawski – Od początku do końca

with Brak komentarzy

Piotr Morawski Od początku do końca

Książka Piotra Morawskiego Od początku do końca to jedna z takich książek, która … została przeczytana przeze mnie w ciągu kilku godzin.

Książka, która na swoich stronach opisuje całą górską karierę Piotra Morawskiego za pomocą jego wyprawowych zapisek. A także komentarzy jego żony Olgi Morawskiej.

Piotr Morawski – Od początku do końca, trochę o treści

Z początku nudne opisy dwóch pierwszych wypraw w góry Tien-shan i Pamir. A szkoda, bo właśnie te rejony globu interesują mnie najbardziej, nie zachęcając do dalszego czytania.

Z czasem ze smętnych opisów o „tęsknocie i miłości”, książka nagle wciąga.

Wciąga całkowicie. I pokazuje swoje prawdziwe oblicze. Ciekawe opisy wypraw, wrażenia, przemyślenia … zmusza do zastanowienia, czego i ja szukam tam … w górach.

A wszystko przeplata się z życiem tutaj na nizinach. O czym się niejednokrotnie zapomina w tego typu literaturze:

„Góry są tylko środkiem, celem jest człowiek.
Nie chodzi o to, aby wejść na szczyt,
robi się to po to, aby stać się kimś lepszym”

– Water Bonatti

… i jeszcze jedno, które strasznie mi się podoba.

„Wierzę, że życie jest po to, żeby mieć marzenia.
Wierzę, że warto próbować tych marzeń dotknąć, że warto spróbować marzenia zmienić w cele, i że cały czas warto marzyć dalej”.
– Olga Morawska

… czego sobie i wszystkim wam życzę!

Mój podpis

Zapraszam także do obserwacji mojego konta na Instagramie, gdzie na bieżącą pokazuje wam co u mnie się dzieje oraz polubienia strony na Facebook’u, gdzie pojawia się więcej górskich wpisów.


Recenzje książek góry

Zaobserwuj Magdalena Boczek:

Mam na imię Magda. Swoją przygodę z górami rozpoczęłam ponad 10 lat temu. Od tego czasu brałam udział w kilkudziesięciu wyjazdach i wyprawach górskich w różne zakątki świata. Jeśli lubisz jeździć w góry tak jak ja i chcesz zorganizować swój własny wyjazd w góry wysokie? To jesteś we właściwym miejscu. Pomogę ci zorganizować każdą wyprawę górską!

Latest posts from