Nocleg w Mendozie – Który polecam?

with Brak komentarzy

Nocleg w Mendozie Refugio Cruz de Caña

Nocleg w Mendozie, oto moja propozycja miejsca noclegowego w drodze na szczyt Aconcagua w miejscowości Mendoza oraz w prowincji górskiej Los Penitentes.

Dzisiejszy wpis jest kolejnym artykułem z cyklu postów dotyczących moich polecanych miejsc noclegowych. Zebranych na podstawie własnego doświadczenia.

Aby jeszcze bardziej ułatwić organizację wyjazdów w góry, postanowiłam podzielić się z wami swoimi przemyśleniami i oceną miejsc, w których przebywałam podczas swoich wyjazdów.

Każdy z przedstawionych obiekt postaram się opisać uwzględniając takie cechy jak lokalizacja, opinia klientów, warunki panujące, w tym w szczególności czystość i jakość oraz ogólny opis obiektu.

Aby moja ocena była rzetelna, to opierała się na podstawie poniższych kryteriów.

Kryteria ceny w skali punktowej:

1 – unikać, nie polecam

2 – od biedy można, ale warto poszukać czegoś innego

3 – zdecydowanie polecam

Dodatkowo nadmieniam iż często, jeśli nie zawsze, gustuję raczej w tańszych miejscach noclegowych.

Po drugie rzadko znajdziecie w tych postach miejsca noclegowe, typowe dla osób udających z biurem podróży na przysłowiowe wczasy.

Po trzecie, dla mnie nocleg w mieście nie jest miejscem samym w sobie docelowym podróży. Stąd u mnie takie a nie inne wybory.

Oczywiście, przy rezerwacji stawiam na bezpieczeństwo, wygodę i pewien komfort pobytu.

Jednak niejednokrotnie w mieście spędzam tak mało czasu, że pewien dyskomfort po prostu mi nie przeszkadza. Właściwie, podczas tak krótkiego pobytu jest dla mnie wręcz nie zauważalny.

A jeśli dokładnie interesują was kryteria jakimi posługuję się podczas rezerwacji noclegu, to zapraszam do przeczytania tego posta. Gdzie wszystko szczegółowo wyjaśniam.

To może tyle tytułem wstępu. Czas na konkrety.

Nocleg w Mendozie – Lokalizacja

Mendoza to miasto położone w Argentynie u podnóża gór Andów. To właśnie tutaj rozpoczyna się górska przygoda każdego, kto zapragnie spróbować swoich sił wspinając się na najwyższy szczyt Ameryki Południowej, Aconcagua.

W Mendozie można przede wszystkim zorganizować muły i pozostałe formalności agencyjne oraz wyrobić permit, czyli zezwolenie na wejście na szczyt Aconcagua.

Choć Mendoza może, na pierwszy rzut oka, kojarzyć się z małą górską mieściną typu nasze polskie Zakopane, to jednak to naprawdę dość rozległe miasto. Znajduje się tutaj dość sporo różnych atrakcji turystycznych m.in. winnice, ale także sporo sklepów, restauracji oraz miejsc noclegowych.

O których to właśnie dzisiaj będzie mowa, a właściwie o jednym z nich. Gdzie miałam okazję przebywać podczas każdego z moich wyjazdów do Argentyny.

Ale zanim przejdę o opisu moich wrażeń z miejsca noclegowego w mieście Mendoza, chciałabym zwrócić waszą uwagę na pewne kryteria na które warto zwrócić uwagę przy swoich poszukiwaniach noclegowych.

Po pierwsze dobra lokalizacja.

Co dla mnie znaczy dobra lokalizacja?

Takie miejsce noclegowe powinno znajdować się blisko centrum miasta. Dzięki temu mamy dostęp do infrastruktury wszelakiej, czyli restauracji i sklepów.

Poza tym jest gdzie pochodzić w wolnym czasie i przy okazji można trochę pozwiedzać.

W przypadku miasta Mendoza warto zwrócić uwagę, aby nasze miejsce noclegowe było położone dość blisko dworca autobusowego.

To właśnie z tego dworca odjeżdżają autobusy w dalszą drogę w stronę gór, a także w kierunku Santiago de Chile lub Buenos Aires. W zależności z którego lotniska przyjeżdżacie.

Oczywiście istnieje możliwość dostania się do Mendozy drogą lotniczą, ale wiem, że wersja autobusowa zdecydowanie bardziej jest preferowana przez większość część Polaków.

Poza tym dobrze kiedy nasz nocleg znajduje się blisko miejsca wyrabiania zezwolenia na wejście na szczyt Aconcagua oraz blisko lokalnych agencji, które zazwyczaj swoje biura mają usytuowane raczej w centrum miasta.

Poza tym zawsze bliżej centrum danego miasta jest bezpieczniej niż na jego obrzeżach. Ale na temat tego to chyba nie muszę się już bardziej rozpisać.

Nocleg w Mendozie Hostel Hi Independencia

Nocleg w Mendozie – Hi Independencia Hostel

Gdybym miała wskazać nocleg w Mendozie, który sprawdził się u mnie najlepiej, to z pewnością byłby to hostel Hi Independencia.

Hostel ten ma idealną lokalizację. Położony jest w niemalże obok Plaza Independencia.

Plazy w Ameryce Południowej to zielone place, najczęściej z fontanną, gdzie można odpocząć na jednej z pobliskich ławek. Taki zielony skwer, ale trochę większy.

Niegdyś plaze stanowiły centralny punkt miasta, dzisiaj często występują w każdej dzielnicy, odznaczając się na planach miasta w charakterystyczny kwadratowy układ ulic. W taki sposób projektowane były zakładane przez Hiszpanów miasta na kontynencie południowo amerykańskim.

W niedalekiej odległości od hostelu Hi Independencia znajduje się biuro załatwiania permitów, a także sieć agencji lokalnych. Bez problemu też można dostać się spod hostelu do sklepów spożywczych czy turystycznych.

Ponadto w bliskiej odległości od hostelu znajduje się bogata infrastruktura banków i restauracji. Natomiast do dworca autobusowego dzieli nas odległość ok. 15 minut drogi spacerem na piechotę.

Hostel Hi Independencia utworzony jest w typowej zabudowie w hiszpańskim stylu. Obok części, w której zlokalizowane są wieloosobowe pokoje, można część czasu spędzić na niezadaszonym patio.

W środków hostelu znajdziemy ogólnodostępne prysznice i toalety, kuchnię z jadalnią i dość spory salon. Dostępna jest także pralnia, z której może skorzystać każdy.

Pokoje umiejscowione są na parterze i pierwszym piętrze, gdzie także znajdują się toalety i prysznice.

Mimo licznych gości odwiedzających hostel, w pomieszczeniach jest czysto i przyjemnie.

Hostel serwuje z rana klasyczne brytyjskie śniadanie wliczone w cenę.

Podczas mojego pobytu w tym hostelu raz w tygodniu organizowane były wieczory z winem.

Osoby zainteresowane zostawieniem rzeczy w depozycie przed wyjazdem w góry, bez problemu mogą skorzystać z takiej opcji. Ja tak robiłam podczas każdego swojego pobytu w tym hostelu i nic mi nigdy nie zginęło. A odwiedziłam Argentynę trzykrotnie.

Przez hostel podczas mojego pobytu przewijało się sporo ludzi. Wszyscy to turyści z różnych zakątków świata. Zdarzało się też, że w czasie zejścia z gór nie było miejsca w hostelu i musiałam szukać czegoś innego.

Jak dla mnie hostel ma idealną lokalizację. Czułam się w nim zawsze bezpiecznie i komfortowo. Stąd z czystym sumieniem go polecam.

Szczerze gdybym wróciła z powrotem do Argentyny to nocleg w Mendozie na pewno zarezerwowałabym w hostelu Hi Independencia.

Nocleg w Penitentes – Refugio Cruz de Caña

Refugio Cruz de Caña, to niewielki budynek położony w Los Penitentes i obsługiwany przez agencje lokalną Lanko.

W budynku najczęściej rozdzielane są bagaże na te które zabierane są w dalszą drogę do base campu mułami, orz te które samemu trzeba wnieść na własnych plecach.

Poza tym znajduje się tutaj restauracja i właśnie hotel.

Chociaż hotel to może za dużo powiedziane. Ponieważ warunki noclegowe w takich miejscach znacznie różnią się od tych oferowanych choćby w samej Mendozie. Ale niczego im nie brakuje.

W czasie mojego noclegu trafił mi się pokój dwuosobowy z dość sporym łóżkiem. Nie musiałam spać we własnym śpiworze, bo miałam do dyspozycji pościel.

Samo łózko po dwóch tygodniach spania w górskich warunkach pod namiotem, wydawało mi się mega wygodne.

Ogólnie warunki są ok. Jest czysto i tutaj nie narzekam.

Plusem jest fakt, że cenę noclegu wliczone jest śniadanie.

Lokalizacja też jest doskonała. Bardzo blisko do przystanku autobusowego. Co do gór, to już trzeba dojechać własnym środkiem transportu do bram Parku Narodowego Aconcagua.

Ogólnie polecam, choć z tego co pamiętam sam nocleg nie należał do tych najtańszych. Ale w końcu to już teren górski.

Nocleg w Mendozie i okolice – Podsumowanie

Podsumowując polecam obydwa miejsca noclegowe. W szczególności nocleg w Mendozie.

Obydwa oceniam na 3, czyli zdecydowanie polecam.

Zapomniałam jeszcze nadmieniać, iż zarówno w hostelu Hi Independencia, jak i w Refugio Cruz de Caña, obsługa jest angielskojęzyczna.

Poniżej podaję dane kontaktowe, gdzie można więcej znaleźć informacji na temat polecanych przeze mnie miejsc noclegowych w Mendozie.

.

Mi Independencia Hostel

Av. Bartolomé Mitre 1237, M5500 Mendoza,

Argentyna

Strona hostelu >>>

Więcej na tripadvisor >>>

 

.

Refugio Cruz de Caña

Ruta 7 km 160, 5553,

Los Penitentes, Las Heras, Mendoza,

Argentyna

Strona hostelu >>>

.

Jeżeli temat dzisiejszego wpisu was zainteresował to wszystkie dotychczasowe posty dotyczących moich polecanych miejsc noclegowych znajdziecie tutaj.

Natomiast jeżeli interesuje was organizacja wyjazdu na szczyt Aconcagua, to zapraszam do odwiedzenia tej strony, gdzie znajdziecie wszystkie niezbędne informację.

 

Zapraszam także do obserwacji mojego konta na Instagramie, gdzie na bieżącą pokazuje wam co u mnie się dziej oraz polubienia strony na Facebook’u, gdzie pojawia się więcej górskich wpisów.

 

Z górskimi pozdrowieniami

.

podpis

.

Opis fotografii:

Zdjęcie 1 – Refugio Cruz de Caña, Los Penitentes

Zdjęcie 2 – Hi Independencia Hostel, Mendoza


Miejsca noclegowe inne posty

Zaobserwuj Magdalena Boczek:

Mam na imię Magda. Swoją przygodę z górami rozpoczęłam ponad 10 lat temu. Od tego czasu brałam udział w kilkudziesięciu wyjazdach i wyprawach górskich w różne zakątki świata. Jeśli lubisz jeździć w góry tak jak ja i chcesz zorganizować swój własny wyjazd w góry wysokie? To jesteś we właściwym miejscu. Pomogę ci zorganizować każdą wyprawę górską!

Latest posts from