Nocleg w Indonezji – Który polecam?

with Brak komentarzy

Nocleg w Indonezji, który polecam

Nocleg w Indonezji, czyli opinia miejsca noclegowego, który odwiedziłam podczas swojego wyjazdu do Indonezji na wyspie Jawa.

Na początek jednak kilka kwestii praktycznych dotyczących mojej opinii.

Dzisiejszy wpis jest kolejnym artykułem z cyklu postów dotyczących moich polecanych miejsc noclegowych. Zebranych na podstawie własnego doświadczenia.

Aby jeszcze bardziej ułatwić organizację wyjazdów w góry i nie tylko, postanowiłam podzielić się z wami swoimi przemyśleniami i oceną miejsc, w których przebywałam podczas moich wyjazdów.

Każdy z przedstawionych obiektów postaram się opisać uwzględniając takie cechy jak lokalizacja, opinia klientów, warunki panujące, w tym w szczególności czystość i jakość oraz ogólny opis obiektu.

Aby moja ocena była rzetelna, to opiera się na podstawie poniższych kryteriów.

Kryteria ceny w skali punktowej:
1 – unikać, nie polecam,

Staram się cenić wasz i mój czas, więc nie przedstawiam na blogu oceny takich obiektów.

2 – od biedy można, ale warto poszukać czegoś innego

Zazwyczaj z noclegiem nie trafiam tragicznie. No ale zdarzają się i mi małe wpadki, o których pewnie na moim blogu przeczytacie.

3 – zdecydowanie polecam

To kategoria miejsc, które mi się spodobały. Maja świetną lokalizację, dobry standard, jak dla mnie i są bezpieczne.

Dodatkowo nadmieniam iż często, jeśli nie zawsze, gustuję raczej w tańszych miejscach noclegowych.

Po drugie rzadko znajdziecie w tych postach miejsca noclegowe, typowe dla osób udających z biurem podróży na przysłowiowe wczasy.

Po trzecie, dla mnie nocleg w mieście nie jest miejscem samym w sobie docelowym podróży. Stąd u mnie takie, a nie inne wybory.

Oczywiście, przy rezerwacji stawiam na bezpieczeństwo, wygodę i pewien komfort pobytu.

Jednak niejednokrotnie w mieście spędzam tak mało czasu, że pewien dyskomfort po prostu mi nie przeszkadza. Właściwie, podczas tak krótkiego pobytu jest dla mnie wręcz niezauważalny.

A jeśli dokładnie interesują was kryteria jakimi posługuję się podczas rezerwacji noclegu, to zapraszam do przeczytania tego posta. Gdzie wszystko szczegółowo wyjaśniam.

To tyle tytułem wstępu. Przejdźmy do konkretów.

Dobór lokalizacji

Planując swój wyjazd do Indonezji na wyspę Jawa wiedziałam, że chciałabym nocować jak najbliżej wulkanu Bromo. Jednocześnie w dość sporym mieście, aby móc zorganizować wszystkie niezbędne formalności w góry.

I o ile pierwszy warunek, dotyczący bliskiego położenia gór był możliwy do spełnienia. To jednak sprawna organizacja wyjazdu w góry już tak nie do końca.

Jeszcze przed wyjazdem na etapie planowania wiedziałam, że miasto Yogyakarta powinno być dobrym rozwiązaniem przy organizacji wyjazdu na wulkan Bromo.

I mimo, że Yogyakarta to spore miasto, gdzie można spotkać liczne hostele, restauracje, sklepy, to jednak w przypadku znalezienia lokalnej agencji, która zabierze mnie w góry już nie było tak różowo.

Ale na szczęście się udało. Cudem.

W końcu udało mi się zlokalizować tylko jedno buro turystyczne oferujące wyjazd na wulkan Bromo. W przypadku pozostałych atrakcji turystycznych nie było już takiego problemu.

Jednym słowem nocleg w mieście Yogyakarta to dobre rozwiązanie przed wyjazdem w góry.

Ale trzeba liczyć się z ewentualnymi problemami w załatwieniu formalności. Warto też rezerwować dodatkowe kilka dni na ewentualne przesunięcie naszego wyjazdu w góry w czasie.

Co do sago miasta, to posiada ono dość bogate zaplecze logistyczne.

Znajdziemy tutaj sporo restauracji i sklepów, także tych spożywczych. Spotkamy też tutaj sporo banków, gdzie można bez problemu wymienić walutę. W centrum miasta położone jest targowisko oraz spora baza hotelowa.

Nocleg w Indonezji

Nocleg w Indonezji – Yogyakarta

Przyznaję, że mój nocleg w mieście Yogyakarta, na tle innych miejsc noclegowych w których dotychczas spałam wypada bardzo egzotycznie.

Jeszcze przed wyjazdem zarezerwowałam nocleg w hostelu Yez Yez Yez All Good Hostel w pokoju damskim wieloosobowym, który na miejscu okazał się noclegiem w … szafie.

No może nie dosłowne, ale tak nazwałam swój pokój, który miał dwa metry długości i metr szerokości. I mieścił jedynie materac, półkę nad łóżkiem z lampką i wiatrakiem, który robił za klimatyzacje.

Czyż to nie brzmi egzotycznie.

Oczywiście zdarzały mi się noclegi w hostelowych kapsułach, no ale żeby coś takiego.

Yez Yez Yez All Good Hostel nie jest położony przy głównej ulicy miasta Yogyakarta. Co za pewne jest jego minusem.

Ze względu na panujący klimat na wyspie hostel charakteryzuje się dość specyficznym podejściem do klienta. W szczególności samą ofertą noclegową.

Można tu spać na hamaku, w chatce na drzewie. Część pomieszczeń ma kiepskiej jakości drzwi i jest zbudowana z lekkich materiałów np. listewek, dykty itp.

Po hostelu poruszamy się na bosaka, co też mnie z początku nieco zdziwiło.

Na terenie hostelu dostępny jest basen, zielony ogród, recepcja hostelu z barem. No i oczywiście część mieszkalna z łazienkami i toaletami.

Dostępny jest też internet, który działa bez zarzutu.

Mimo ogólnego chaosu i rozpierdolnika, jest czysto.

Zdarzają się wpadki. Ja rano w sedesie spotkałam żabę, która już na stałe przejdzie do moich wyjazdowych opowieści. No ale ogólnie nie jest brudno.

Plusem tego miejsca na pewno są ludzie. Miła obsługa i turyści z różnych zakątków świata. Hostel jest często odwiedzany przez obcokrajowców.

Minusem niestety są mrówki. Praktycznie nie ma mowy o pozostawieniu czegokolwiek w pokoju do jedzenia. Po kilku godzinach będziemy mieć w pokoju mrowisko.

Ale to normalne w tym klimacie. Podobna sytuacja trafiła mi się także w Tanzanii.

Ogólnie Yez Yez Yez All Good Hostel jest dość przyjemny. Ja się w nim czułam bardzo swobodnie, komfortowo i bezpiecznie. Co dla mnie jest najważniejsze.

A jeśli miałabym go polecić, to zdecydowanie osobą, które lubią przebywać z ludźmi na pogawędkach i nie potrzebują hotelowych wygód.

Dlatego też oceniam hostel na 3.

Nocleg w Indonezji – Podsumowanie

Jak już wcześniej wspomniałam gorąco polecam nocleg w hostelu Yez Yez Yez All Good Hostel.

Uważam, że miejsce to spodoba się osobą nie wymagającym nadmiernych wygód.

Jeśli jednak ktoś chciałby szukać miejsca noclegowego w Indonezji o wyższym standardzie, to bez problemu powinien go znaleźć.

W samym mieście Yogyakarta  znajduje się sporo droższych hoteli.

Polecam też przejrzeć google maps. Może to komuś pomoże w poszukiwaniach.

Poniżej podaję dokładny adres hostelu oraz przydatne strony internetowe hostelu.

Yez Yez Yez All Good Hostel
Jalan Prowirotaman MG III/509 Brontokusuman, Yogyakarta
Indonezja
Strona hostelu >>>
Więcej na tripadvisor >>>

Jeżeli temat dzisiejszego wpisu was zainteresował to wszystkie dotychczasowe posty dotyczących moich polecanych miejsc noclegowych znajdziecie tutaj.

Natomiast jeżeli interesuje was organizacja wyjazdu do Indonezji na wyspę Jawa oraz na wulkan Bromo, to zapraszam do odwiedzenia tej strony, gdzie znajdziecie wszystkie niezbędne informację.
Zapraszam także do obserwacji mojego konta na Instagramie i Twiterze, gdzie na bieżącą pokazuje wam co u mnie się dziej oraz polubienia strony na Facebook’u, gdzie pojawia się więcej górskich wpisów.

Z górskimi pozdrowieniami

.

podpis

.

Opis fotografii:

Zdjęcie 1 – Miasto Yogyakarta

Zdjęcie 2 – Pałac Sułtański Keraton


Promocyjne Jawa

Zaobserwuj Magdalena Boczek:

Mam na imię Magda. Swoją przygodę z górami rozpoczęłam ponad 10 lat temu. Od tego czasu brałam udział w kilkudziesięciu wyjazdach i wyprawach górskich w różne zakątki świata. Jeśli lubisz jeździć w góry tak jak ja i chcesz zorganizować swój własny wyjazd w góry wysokie? To jesteś we właściwym miejscu. Pomogę ci zorganizować każdą wyprawę górską!

Latest posts from