Bieg Chomiczówki 2013

with Brak komentarzy

Bieg Chomiczówki 2013

To Pani pierwszy bieg? – zapytuje mnie niewysoka blondynka, wtykając jednocześnie mikrofon z napisem „Radio Eska” pod brodę.
Nie. To mój chyba dwudziesty szósty start. – odpowiadam, a właściwie staram się odpowiadać głosem, który z każdą sekundą mówienia tracę całkowicie. – Przepraszam za głos, ale wczoraj całkowicie go straciłam. Trochę pobolewa mnie gardło i ciężko mi mówić. – szybko próbuję usprawiedliwiać swoją chwilową niemoc dźwiękową.

——

I przebiegła Pani właśnie przed chwilą 5 km?
Tak. Jak widać bieganie wciąga. Po prostu nie da się bez niego żyć. – uśmiecham się.
– I jak się Pani biegło? – pada kolejne pytanie.
Nie powiem żeby było łatwo, tym bardziej, że ja od jakiś dwóch tygodni praktycznie nie trenuję między zawodami. Aura pogodowa trochę nie sprzyja przebieżkom, ale dzisiaj biegło się super. – odpowiadam poprawiając raz po raz folię NRC. – Poza tym ja bardzo lubię biegać wczesną wiosną i późną jesienią. Oczywiście teraz mamy zaawansowaną zimę, ale jak są drogi i chodniki odśnieżone to fajnie przy takim mrozie się biega. Zresztą zaraz startuję na kolejnym dystansie.

Bieg Chomiczówki 2013
A to Pani też biegnie na 15 km? – pada kolejne pytanie.
Tak. Tak się złożyło, że jak 5 km to i 15 km. – znowu próbuję poprawić spadającą z ramienia folię, jednocześnie utrzymując w dłoni kubek z gorącą kawą.
Wiem, że to nie jest Pani pierwszy start w życiu. Jak Pani ocenia całą imprezę? – blondynka wyraźnie uśmiecha się w moją stronę.
Impreza jest świetnie zorganizowana. Właściwie na Mazowszu bardzo dużo jest dobrych imprez biegowych. Takich zorganizowanych na wysokim poziomie. Mi często zdarza się biegać w innych miastach Polski i jak inni biegacze słyszą, że ja z Warszawy jestem, to trochę mi zazdroszczą, twierdząc, że u nas na Mazowszu jest tyle imprez biegowych, że czasem trudno wybrać. I mają rację, bo w sezonie biegowym od wiosny do jesieni praktycznie co weekend są organizowane jakieś zawody. – oczywiście jak zawsze rozgaduję się niemiłosiernie, jednocześnie co chwila pokaszlując.
Dziękuję bardzo za rozmowę i życzę powodzenia.

20 stycznia 2013

podpis

Zapraszam także do obserwacji mojego konta na Instagramie i Twitter, gdzie na bieżącą pokazuje wam co u mnie się dzieje oraz polubienia strony na Facebook’u, gdzie pojawia się więcej górskich wpisów.


Moje zdjęcia z zawodów

Zaobserwuj Magdalena Boczek:

Mam na imię Magda. Swoją przygodę z górami rozpoczęłam ponad 10 lat temu. Od tego czasu brałam udział w kilkudziesięciu wyjazdach i wyprawach górskich w różne zakątki świata. Jeśli lubisz jeździć w góry tak jak ja i chcesz zorganizować swój własny wyjazd w góry wysokie? To jesteś we właściwym miejscu. Pomogę ci zorganizować każdą wyprawę górską!

Latest posts from